Kryefaqja Dieta Ushqimet më të mira (dhe ato më të këqijat) për mëlçinë

Ushqimet më të mira (dhe ato më të këqijat) për mëlçinë

0
Shpërndaje

Boronica

Boronicat janë të pasura me disa lëndë ushqyese, të quajtura polifenolë, që mund të ofrojnë mbrojtje kundër sëmundjes së dhjamosjes së mëlçisë jo për shkak të alkoolit, që shkon shpesh krahë për krahur me obezitetin dhe kolesterolin e lartë. Ushqime të tjera të pasura në polifenolë janë edhe çokollata e zezë, vaji i ullirit dhe kumbullat.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here