Kryefaqja Box 2 Ushqimet që ulin në mënyrë natyrale tensionin e lartë të gjakut

Ushqimet që ulin në mënyrë natyrale tensionin e lartë të gjakut

1
Shpërndaje

fasule

Fasulet e bardha –Vetëm një filxhan fasulesh të bardha përmban 13% kalcium, 30% magnez dhe 24% kalium, kjo në lidhje me sasinë e nevojshme ditore që trupi ynë ka për këto lëndë.  Theksojmë se fasulet e bardha janë shumë të këshillueshme për personat vegjetarianë dhe këshillohet që ato të gatuhen në temperaturë të ulët.

Shfletoni galerinë

1 Koment

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here