Kryefaqja Shendeti a-z D Ushtrimet që rekomandohen për njerëzit me diabet

Ushtrimet që rekomandohen për njerëzit me diabet

0
Shpërndaje

Aktiviteti fizik ndihmon njerëzit me diabet:

  • Për të mbajtur një peshë normale të trupit.
  • Ul tensionin e gjakut dhe nivelet e kolesterolit.
  • Mban nën kontroll nivelet e sheqerit në gjak.
  • Parandalon komplikacionet e tjera.
  • Përmirëson mënyrën e jetesës dhe lehtëson stresin.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here