Kryefaqja Aktualitet Vaksinimi i mjekëve dhe të moshuarve në Gjirokastër

Vaksinimi i mjekëve dhe të moshuarve në Gjirokastër

0
Shpërndaje

78 doza të vaksinës anti Covid kanë mbërritur në total në DSHP e Gjirokastrës.

63 prej tyre janë shpërndarë në shtëpinë e të moshuarve. 47 janë aplikuar për të moshuarit nga 52 që ka institucioni.

16 doza për personelin nga 23 punonjës të institucionit. Janë përjashtuar nga marrja e vaksinës personat që kanë probleme shëndetësore si reaksione.

Ndërsa një pjesë e mjekëve të Gjirokastrës janë nisur drejt Vlorës për tu vaksinuar./ Top Channel

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here