Kryefaqja Aktualitet Vdekja e 25-vjeçares pas lindjes, arrestohen dy mjekët në Elbasan

Vdekja e 25-vjeçares pas lindjes, arrestohen dy mjekët në Elbasan

0
Shpërndaje

Dy mjekë të qendrës spitalore në Elbasan janë arrestuar mbrëmjen e sotme, pas ngjarjes së rëndë, ku 25-vjeçarja, Rexhina Debrova, një orë pasi solli në jetë vajzën e saj.

Sipas “News24”, dy mjekët e arrestuar janë ranimatori Nikollaq Thano dhe kardiologu Mehmet Ibaj.

25-vjeçarja humbi jetën një orë pasi lindi vajzën e saj, ndërsa në spitali, në një reagim për mediat, sqaroi se vdekja e saj erdhi si shkak i një komplikacion postoperator trombemboli pulmonare, e cila i solli edhe vdekjen.

Ndërkohë, familjarët e viktimës kanë ngritur akuza ndaj stafit mjekësore, duke u shprehur se mjeku kardiolog është vonuar një orë dhe nuk ka mundur ta shpëtojë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here