Kryefaqja Aktualitet Video/ Hapat që duhet të ndiqni për të aplikuar për punë si...

Video/ Hapat që duhet të ndiqni për të aplikuar për punë si infermierë

0
Shpërndaje

Të mërkurën Kryeministri Edi Rama, së bashku me Ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu prezantuan platformën e re të punësimit për infermierët, nëpërmjet portalit “Infermierë për Shqipërinë”.

Mëngjesin e sotëm, në një postim të rrjetet sociale, Kryeministri ka postuar këtë video, e cila tregon hapat e thjeshtë që duhet të ndërmerrni për t’u bërë pjesë e kësaj platformë.

“Mirëmëngjes dhe me këtë video informuese mbi hapat e thjeshtë që duhet të merrni për tu bërë pjesë e portalit “Infermierë për Shqipërinë”, e vetmja mundësi punësimi reale në institucionet e sistemit shëndetësor sot, sipas një sistemi transparent të vlerësimit të meritës, ju uroj një ditë të mbarë“, shkruan kreu i qeverisë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here