Kryefaqja Aktualitet Vidhnin pacientët në QSUT, në pranga tre persona

Vidhnin pacientët në QSUT, në pranga tre persona

0
Shpërndaje

Denisa Canameti

“Kur të bien hallet, hapu derën! ” Pacientët e QSUT-së, përveç problemeve shëndetësore, prej disa muajsh janë përballur edhe me xhepsitët.

QSUT Urgjenca 5 janar 2015 (1)Kështu, në kuadër të operacionit të koduar “Xhepisti”, nga Komisariati Nr. 4., pas denoncimeve të shumta të qytetarëve është bërë i mundur arrestimi i tre personave të cilët dyshohet se vidhnin xhepat e pacientëve që prisnin në radhë në QSUT.

Sipas informacioneve, denoncim ka bërë edhe Drejtoria e spitalit e cila kishte marrë dhjetëra ankesa për vjedhje në pavione të ndryshme. Policia ka bërë me dije emrat e të arrestuarve ku midis tyre është edhe një femër. Të arrestuarit janë: Fokus Fidani, Dhurata Kurti dhe Viktor Dedja.

Ata vidhnin kryesisht portofola dhe telefona celularë. Prova kryesore veç denoncimeve nga ana e pacientëve kanë qenë edhe disa pamje filmike të disa kamerave sigurie.

Të rinjtë mësohet se vinin çdo ditë nga Elbasani dhe qëndroni në radhë në pavione ku kryenin vjedhjet.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here