Kryefaqja Aktualitet Zvicra dërgon ekip ekspertësh në Shqipëri për të asistuar në përpjekjet pas...

Zvicra dërgon ekip ekspertësh në Shqipëri për të asistuar në përpjekjet pas tërmeti

0
Shpërndaje
Si përgjigje ndaj tërmetit shkatërrues dhe me kërkesë të qeverisë shqiptare një ekip ekspertësh nga Departamenti i Ndihmës Humanitare të Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC) ka arritur në Shqipëri. Zvicra e jep këtë mbështetje si zgjerim të assistencës thelbësore për reformat dhe procesin tranzitor të Shqipërisë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here