Kryefaqja Lifestyle 1 kg dru dhe plastikë brenda në stomak, adoleshenti shokon kirurgët

1 kg dru dhe plastikë brenda në stomak, adoleshenti shokon kirurgët

0
Shpërndaje

Një rast në Indi ka shokuar kirurgët, ku një të riu i është gjetur 1 kilogram dru dhe plastikë brenda në stomak. Sipas mediave lokale, i riu Arjun Sah, nga India, kishte pasur një varësi të fshehtë për të përtypur plastikë dhe dru.

Megjithatë, mjekët e kishin zbuluar varësinë e tij të çuditshme vetëm pasi kishin futur në kamera një stomak për të zbuluar se nga i vinte dhimbja.

Adoleshenti vuante nga Pica – një çrregullim i të ngrënit ku personat hanë shpesh rërë, dhe’, dru, plastikë etj.

Pas 3 ndërhyrjeve të suksesshme kirurgjikale, mjekët arritën të nxjerrin nga stomaku i djalin masën që i shkaktonte dhimbje të tmerrshme.

Nëna e djalit falënderoi mjekët që i shpëtuan jetën 16-vjeçarit, por shtoi se tashmë Arjun ka nevojë për konsulta në vazhdim për largimin nga vesi që për pak i mori jetën.

Burimi: Daily Mail / Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here