Kryefaqja Lifestyle 9 shenjat që paralajmërojnë se po zhvilloni probleme me tiroiden

9 shenjat që paralajmërojnë se po zhvilloni probleme me tiroiden

0
Shpërndaje

 

Nëse po i përjetoni disa apo të gjitha këto simptoma, bëni një vizitë tek mjeku dhe kryeni teste për gjëndrat e tiroides dhe ato dhjamore.

  • Lodhja fizike, mendore dhe emocionale, edhe pse keni fjetur mirë natën apo keni bërë një pushim të shkurtër.
  • Vështirësi në përqendrim apo për të fjetur.
  • Humbja interesit për t’u stërvitur.
  • Ndryshime në oreks – humbje ose shtim të oreksit
  • Ndiheni shumë të nervozuar dhe të mërzitur – mund të acaroheni edhe nga gjëra të vogla
  • Ndiheni vazhdimisht të shpërqendruar – në punë, nga ana sociale dhe emocionale.
  • Dobësi, plogështi
  • Ndiheni të pakënaqur me punën, jetën personale. Duket sikur asgjë nuk po përmirësohet.
  • Prekeni shpesh nga sëmundjet – ftohja dhe gripi, problemet me stomakun dhe tretjen, dhimbje shpine ose koke.

Burimi: Women’s Health / Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here