Kryefaqja Box 1 Akullore e shëndetshme e bërë në shtëpi (RECETA)

Akullore e shëndetshme e bërë në shtëpi (RECETA)

0
Shpërndaje

Në stinën e nxehtë të verës mund të themi se akullorja është një nga të preferuara e gjithsecilit prej nesh. Kjo për vetë shijen e ëmbël dhe të freskët që e karakterizon… Përveçse mund ta blini në pikat e shitjes mund ta përgatisni dhe vetë në shtëpi duke ndjekur recetën e mëposhtme!

Përbërësit:                                                                     

  • ½ litër puding i gatshëm me shije sipas dëshirës
  • Kos
  • 1 kupë (filxhan) me fruta të stinës
  • Kanellë

Përgatitja:

Në fillim përzihet kosi me frutat e përzgjedhura dhe më pas i shtojmë masën e gatshme të pudingut. Kur akullorja të jetë e përfunduar, duhet të futet në një enë plastike të mbyllur dhe më pas në frigorifer për disa minuta.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here