Kryefaqja Kuzhina Biskota të shëndetshme për fëmijët dhe për ju

Biskota të shëndetshme për fëmijët dhe për ju

0
Shpërndaje

Recetë nga Rolina Naço, dietologe

Përbërësit: 

  • 100gr vaj ulliri
  • 100gr sheqer kafe
  • 100gr lëng portokalli
  • 130gr tërshërë të bluar
  • 200gr miell që fryhet
  • 80gr copa çokollatë fondente
  • 80gr arra ose bajame të thërrmuara

Përgatitja: 
1) Përzieni të gjithë përbërësit së bashku
2) Brumin që keni përgatitur, filloni dhe e bëni forma te vogla sa madhësia e një arre dhe i vendosni në një tepsi me letër kuzhine, të lyer paraprakisht me vaj.
3) Furrën e keni ndezur në 170 gradë që të ngrohet paraprakisht
4) Dhe piqen për 12 minuta afërsisht.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here