Kryefaqja Shendeti a-z D Diabeti, produktet ushqimore që normalizojnë gliceminë

Diabeti, produktet ushqimore që normalizojnë gliceminë

0
Shpërndaje

Dietologia Rolina Naço rendit disa nga produktet ushqimore që ndihmojnë në normalizimin e glicemisë dhe menaxhimin e diabetit.

Një produkt që nuk duhet të mungojë në tryezën tuaj është finoku.
Finoku përmban një sasi shumë të lartë fibrash të cilat ndihmojnë në stabilizimin e glicemisë te diabetikët. Në 100gr përmban vetëm 22 kcal Makro element (1.2 gr proteina, 4.3 gr karbohidrate , 2 gr fibra vlere shume e larte)mikroelement

– Mund të përdoret si përbërës në sallata të ndryshme të freskëta, kryesisht në vaktin e drekës që dhe reziku i nje hiper-glicemie është më i madh.

Recetë sallatë karotë- finok- majdanoz-portokall-menderz-vaj ulliri- aceto –
– Lëngjet e freskëta nuk rekomandohen pasi mund të shkaktojnë hiper-glicemi. Një lëng frutash që do të mund të konsumohej edhe nga diabetikët.
-Lëng frutash me karotë- 1 mollë – finok – xhenxhefil-panxhar.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here