Kryefaqja Gjeni mjekun tuaj Psikiatri Dr. Anastas Suli

Dr. Anastas Suli

2
Shpërndaje

Tel: +355-(0)4-222-4403
Cell: +355-(0)69-205-4361

Shpërndaje
Artikulli MëparshëmDr. Zihni Sulaj
Artikulli TjetërDr. Eugen Sotiri

2 Komente

  1. I neruari Doc.Gjate luftes kam qene i kapluar nga tuberkuloza dhe kam humbur njerezit e dashur dhe te besueshem.Pas luftes kam humbur edhe familjen time sepse jam divorcuar dhe te vetmin femije,banesen dhe te gjitha i kam humbur me padrejtesi nga organet e korruptuara.Tani jetoj i vetem i pa une dhe pa asnje te hyre dhe jo qe nuk kam shanse te lirohem nga depresionet e vazhdueshme qe 15 vite por ato vetem sa vijn e thellohen dhe keshtu nga nje pasoj e TBC-se me jane shendrruar ne “mik” te perhershem sa qe as punet me te thjeshta nuk jam ne gjendje ti bej.Jam 53 vjeqar,Ju faleminderit.

  2. I nderuari doktor Anastas.Jam luftetar veteran i luftes se vitit 1999 si pjestar i UCK-se. Ne vitin 1999 (nentor) kam pase diagnozen Depresio, dhe kam marre nje mjekim ne QKUK ne Prishtine. Nje kohe e kam ndier relativisht vehten mire, deri me 2005, ku prape kam kerkuar sherim te nje psikiater, por nuk kam pas rezultate pozitive.Me 2015 me eshte perkeqesuar gjendja, me shtypje gjaku 200/110, djersitje. mendime te keqija per tentime vetevrasje, i lodhur dhe i rraskapitur. Aftesit intelektuale te cunguara, edhe pas leximit te literatures profesionale nuk kisha rezultate te mira. Mjeku psikiater me dha diagnozen ANKTHI ME SOMATIZEM ( Crregullim mendor.)Ne fillim me pershkruajti barnat 1. Risperidon 1 mg, 2. xanax 0.25mg, 3. seroquel 25 mg, 4. scopryl 25 . ne rast krizash te perdori diazepam 5 mg. pas disa kontroleve me nderronte barnat dhe se fundi perdori 1. Risperidon 1mg, 2. Seroquel 25 mg dhe ne rast krizash Rivotril 2 mg. Gjendejen ma pershkruan si :pa deficite neurologjike. Si sukses ne kete terapi e kam verejt se shtypja e gjakut eshte stabile 120/75, djersitem me pake. Problemet qe me kane mbete jane ( flas me vehten, nje pjese e mendjes me thote qe te beje vetevrasje..te hudhem nga ballkoni, koncentrimin gjate leximit e kam te ulet, dhe rezultatet nga leximi i kam te uleta, pra nuk jam produktiv.Kur kam kriza ankthi ngulfatem, djersitem dhe nje pjese e mendjes me thote qe te hudhem nga dritarja.Jam 48 vjecar

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here