Kryefaqja Kuzhina Ëmbëlsirë me portokall dhe petë të thata

Ëmbëlsirë me portokall dhe petë të thata

0
Shpërndaje

Rolina Naço, dietologe

Përbërësit

  • 1 filxhan sheqer kaf
  • 1 filxhan kos
  • 4 vezë
  • 1/2 filxhan vaj ulliri
  • 1 vanilje
  • 1 baking powder
  • Lëkurën e 2 portokajve të grirë
  • 1/2 rrush të thatë

I përziejmë të gjitha dhe shtojmë petë për bakllava 1 pako, të cilat i keni hapur dhe i prisni dhe i lini të thahen
Petët i vendosni te masa sa të behet pak më e plotë për 10min dhe më pas i shtroni në një tepsi, sipër vendosni dhe klementinat duke i prerë në mes dhe hequr farat.
Piqet në 35 ne 40 min në 180 gradë.
Më pas me 2 gota sheqer kafe, 2 gota ujë dhe 1 lëng portokalli me pak kanelle përgatisni dhe sherbetin, ku duhet të shtohet kur ëmbëlsira te ftohet.

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here