Kryefaqja Shendeti a-z E Harrojini ilaçet! Ja cilët janë 9 diuretikët natyralë

Harrojini ilaçet! Ja cilët janë 9 diuretikët natyralë

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Shparg

Që në Mesjetë, shpargu është përdorur për vetitë e tij diuretike. Këto veti vijnë nga aminoacidi asparagine, që është përdorur për të trajtuar ënjtjen, reumatizëm dhe grumbullimin n e ujit në trup. Pas konsumimit të shpargut, urina merr një erë të çuditshme si pasojë e zbërthimit të acidit asparagusik në substanca që përmbajnë sulfur kur treten.

Shfletoni galerinë

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here