Kryefaqja Box 4 Indi, fëmija lind me gjysmë koke dhe sy të dalë

Indi, fëmija lind me gjysmë koke dhe sy të dalë

0
Shpërndaje

Një foshnje në Indi ka lindur me kokë të deformuar dhe me sy shumë të dalë. “Fëmija mrekulli” ka shokuar të gjithë me pamjen e çuditshme. Nëna e vajzës, Savita Rani, pati një lindje natyrale, edhe pse humbi shumë gjak gjatë lindjes.femije

Gjinekologu Kusum Lata shpjegon se truri i vajzës nuk është zhvilluar siç duhet në mitër, dhe ajo ka arritur të mbijetojë vetëm nga zemra e nënës. Ndryshe nga fëmijët e tjerë, vajza i ka pasur sytë e hapur kur ka lindur. Foshnja gjithashtu nuk ka lëvizur dhe nuk ka qarë fare pas lindjes. Fatkeqësisht, vetëm 48 orë pas lindjes, foshnja vdiq për shkak të një problemi me zemrën.

Dr. Kusum Lata shpjegoi: “Këto çrregullime ndodhin për shkak të kequshqyerjes së nënës gjatë shtatzënisë. Kjo është arsyeja që ne doktorët e vëmë theksin gjithmonë te kontrolli i shpeshtë i femrave që presin fëmijë, në mënyrë që t’i shmangim këto anomali”.

Burimi: The Sun/ Përshtati për “Shëndet+”: Blertina Koka

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here