Kryefaqja Shendeti a-z D Ju dridhen duart? Zbuloni shkaqet

Ju dridhen duart? Zbuloni shkaqet

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Ndoshta dridhja e duarve ka filluar së fundmi. Ose mbase po përkeqësohet edhe më shumë. Me siguri ka nisur gradualisht. Mund të ndodh kur jeni të stresuar ose të inatosur. Ose e keni për shkak të ndonjë sëmundjeje.

Cilido të jetë shkaku, “tremor” është emri që ekspertët i kanë vendosur dridhjes së duarve (ndonjëherë edhe këmbëve). Dridhja e duarve është më e zakonshme sesa mund ta keni menduar dhe shkaqet e saj janë nga më të ndryshmet.

Këto janë disa nga sëmundjet që shkaktojnë dridhje të duarve. Shfletoni galerinë…

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here