Kryefaqja Box 2 Koha e zierjes në avull për perimet

Koha e zierjes në avull për perimet

0
Shpërndaje

Në tabelën e mëposhtme do të gjeni minutat që janë të nevojshme për perimet të ziejnë në avull, si dhe me ccfarë kombinohen më së miri për të përmirësuar shijen e tyre!

Agjinaret: 20-25min – Vaj ulliri, kripë, piper

Asparaget: 7 -13min – Vaj ulliri, lëkura limoni

Mashurkat: 4-7min – Vaj ulliri, lëkurë limoni, fara susami

Panxhari: 30 – 35min – Trumzë

Gjethet e panxharit: 7-10min – Vaj ulliri

Brokoli, e gjithë lulja: 8 – 12min – Vaj ulliri, lëng limoni, fara kungulli

Lakër Brukseli, e plotë: 8 – 15 – Trumzë të freskët

Karrota të prera: 7 – 10min – Mjaltë me kanellë dhe xhinxher

Lule lakër: 5-10min – Lëng limoni

Presh: 5- 8min – Salcë vinegret

Bamje: 6 – 8min – Lëng limoni, majdanoz të freskët, qepë të njoma të kaluara në valë

Bizele: 2 – 4min – Erza të njoma ose lëng limoni

Patate: 8 – 12min – Majdanoz ose rozmarinë ose koper të njomë

Spinaq, gjethe të plota: 3 – 5min – Vaj ulliri, hudhër, fara susami

Kungull I verdhë: 7 – 10min – Mjaltë, lëng limoni dhe rozmarinë

Patate e ëmbël e prerë në kubuikë: 8 – 12min – Mjaltë dhe lëng limoni

Kunguj jeshil të prerë: 5 – 8min – Vaj ulliri, lëng limoni, erza të njoma. Blerina Bombaj, dietologe

 

 

 

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here