Kryefaqja Estetike Krem për fytyrë, me oriz dhe niseshte

Krem për fytyrë, me oriz dhe niseshte

0
Shpërndaje

Kjo maskë
1-lufton aknet
2-lufton rrudhat
3-parandalon rrudhat
4-lufton njollat kafe
5-hidraton lëkurën

Përbërësit:
-Oriz
-lëng limoni
-Niseshte
-Vitamine E

Përgatitja:
-Merrni 1 filxhan oriz dhe e lani me pak ujë të ftohtë. E kulloni mirë dhe e vendosni në zjarr të ziejë.
Pasi te ziejë e kulloni ujin dhe me pas me një napë e e shtypni që të na dalë një masë e trashë pa kokrrat e orizit.
Merrni 2 lugë gjelle nga kjo masë.
I shtoni 1 lugë çaji lëng limoni,1 lugë gjelle niseshte, 3 kapsula vitaminë E dhe e keni gati.
E hidhni në një kuti kremi.

Aplikimi:
-Pasi të lani fytyrën çdo darkë, vendosni maskën e përgatitur dhe e mbani gjatë gjithë natës.
Ruhet në frigorifer./ Shendeti.com.al

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here