Kryefaqja Lajm kryesor Kundër artritit dhe migrenës – nuk do t’i besoni fuqitë shëruese të...

Kundër artritit dhe migrenës – nuk do t’i besoni fuqitë shëruese të kësaj erëze

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

I cilësuar nga mjekësia kineze dhe Ayurveda si ‘erz shëruese’, xhenxhefili ka një sërë përfitimesh shëndetësore të vërtetuara edhe nga shkenca. Ai nuk trajton vetëm të përzierat në mëngjes. Xhenxhefili mund të lehtësojë gjithashtu dhimbjet gjatë ciklit menstrual, të kokës, fryrjen e barkut etj.

Pjesa më e mirë: Si xhenxhefili i freskët ashtu edhe ai pluhur (që e gjeni në kabinetin e erëzave) ofrojnë këto përfitime shëndetësore, prandaj zgjidhni cilin të jetë më i përshtatshëm për ju.

Nga lehtësimi i dhimbjeve të migrenës dhe artritit deri tek forcimi i kujtesës, ja për çfarë mund ta përdorni këtë erz.

Shfletoni galerinë…

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here