Kryefaqja Box 4 Kura natyrale me qepë, mjaltë, limon: Ndihmon në qetësimin e astmës dhe...

Kura natyrale me qepë, mjaltë, limon: Ndihmon në qetësimin e astmës dhe sëmundje të tjera të traktit respirator

0
Shpërndaje

Nga Daniela Burnazi

Nëse vuani nga problemet e mushkërive, astma, bronkiti apo nëse keni kollitje të vazhdueshme, ne do t’ju paraqesim një mënyrë natyrale mjaft të mirë për të reduktuar këto probleme.

kure natyrale me qepePërbërësit: 500 gr qepë, 500 gr sheqer, 2 kokrra limoni, 1.5 litra ujë dhe 7 lugë mjaltë.

Përgatitja: hidhni sheqerin në një tenxhere dhe lëreni zjarr të ulët derisa të marrë ngjyrë kafe. Pritni qepën në kubikë të vegjël dhe shtojeni në sheqerin e shkrirë. Më pas hidhni ujin dhe lëreni derisa të valojë. Pasi të ketë valuar, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet në temperaturë ambienti. Pasi uji me qepë dhe sheqer të jetë ftohur shtoni mjaltin dhe lëngun e 2 kokrrave limoni. Hidheni përbërjen në një shishe qelqi .

Përdorimi: është e këshillueshme të konsumohet një lugë gjelle nga ilaçi natyral para çdo vakti. Ju mund ta përdorni këtë ilaç natyral derisa të përmirësoheni tërësisht. Për fëmijët është e këshillueshme të konsumohet një lugë çaji para çdo vakti./ Burimi: helathdigezt

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here