Kryefaqja Box 4 Limon dhe vaj ulliri: Ja pse duhet ta pini me stomakun bosh...

Limon dhe vaj ulliri: Ja pse duhet ta pini me stomakun bosh për të parandaluar disa sëmundje

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Daniela Burnazi

Vaji i ullirit me limon është një medikament alternativ që nga koha e antikitetit. Një lugë çaji vaj ulliri me limon do t’ju japë një sërë përfitimesh shëndetësore.

Mbron shëndetin e zemrës: ndër përfitimet më të mira shëndetësore të këtij kombinimi është përmirësimi i shëndetit kardiovaskular. Vaji i ullirit është i pasur me acide yndyrore dhe ndihmon në uljen e kolesterolit të keq dhe për pasojë rrit përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe ruajtjen e shëndetit të venave dhe arterieve.

Pastron mëlçinë: nëse e pini esëll në mëngjes do t’ju ndihmojë në pastrimin e toksinave në mëlçi.

Ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut.

Ndihmon në shëndetin e lëkurës./ shëndeti.com.al/ ferrara.com

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here