Kryefaqja Box 2 Masazh për këmbët, për t’u relaksuar dhe lehtësuar stresin e ditës

Masazh për këmbët, për t’u relaksuar dhe lehtësuar stresin e ditës

0
Shpërndaje

kembe

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka

Të gjithë jeni dakord se masazhi është një ndër mënyrat më të mira për t’u relaksuar, sidomos nëse ke kaluar një ditë të lodhshme dhe stresuese në punë.

Përfitimet që sjell masazhi

  • Shpejton metabolizmin
  • Heq dhjamin
  • Rrit qarkullimin e gjakut
  • Rigjallëron lëkurën

Këmbët luajnë një rol të rëndësishëm në sistemin nervor, sepse shputa e këmbës përmban gjëndra djerse dhe nerva periferike. Këto të fundit lidhen me organe të tjera të trupit, dhe me anë të masazhit në këmbë, stimuloni edhe organe të tjera. Në videon e mëposhtme do të mësoni se si mund t’u bëni masazh këmbëve në shtëpi, sigurisht nga një pjesëtar tjetër i familjes.

Masazhoni këmbët çdo natë për rreth 10-15 minuta dhe do të vini re rezultate fantastike.

Burimi: Bright Side / https://shendeti.com.al/

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here