Kryefaqja Box 3 Mënyra më e mirë natyrale që ju ndihmon të reduktoni gurët në...

Mënyra më e mirë natyrale që ju ndihmon të reduktoni gurët në veshka

1
Shpërndaje

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Daniela Bardhi

gure ne veshkaVeshkat janë një nga organet më të rëndësishme të trupit të njeriut sepse ato eleminojnë të gjitha toksinat dhe sasitë e tepërta të kripës në trup. Veshkat absorbojnë toksina dhe kripë vazhdimisht, të cilat më pas mund të kthehen në rërë dhe gurë. Për të parandaluar akumulimin dhe depozitimin e këtyre elementeve në trup, ju duhet të mbani një dietë të ekuilibruar dhe të ndaloni konsumin e tepërt të kriprave. Ja një mënyrë e thjeshtë alternative që do t’ju ndihmojë në këto raste:

Merrni një tufë majdanoz dhe priteni në copa. Majdanozin hidheni në një tenxhere me ujë të pastër dhe lëreni të valojë për disa minuta. Më pas lëreni lëngun e krijuar të ftohet në temperaturën e ambientit. Pini një gotë lëng majdanozi çdo ditë, në mëngjes esëll. Mos u shqetësoni për ngjyrën ndryshe të urinës gjatë ditëve të para sepse po ju tregon për pastrimin e veshkave. Trajtimi duhet të zgjasë 1 muaj./ www.shendeti.com.al /Burimi: fhfn.org/

1 Koment

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here