Kryefaqja Pyet Mjekun Nga se shkaktohen dhimbjet gjatë urinimit te meshkujt?

Nga se shkaktohen dhimbjet gjatë urinimit te meshkujt?

0
Shpërndaje

Një sërë shkaqesh mund të çojnë në urinim të dhimbshëm te meshkujt. Disa nga këto shkaqe janë:

  • Infeksione të traktit urinar: përfshirë fshikëzën e urinës dhe uretrën.
  • Infeksione seksualisht të transmetueshme, si klamidia, gonorrea dhe herpesi.
  • Prostatiti (kur inflamohet gjëndra e prostatës).
  • Problemet me veshkat (si infeksioni ose gurët në veshka)
  • Reaksioni ndaj sapunëve, parfumeve ose produkte të tjera të kujdesit personal

Nëse keni dhimbje ose ndjesi djegie kur urinoni, bëni një vizitë te mjeku. Kjo është e vetmja mënyrë për të zbuluar shkakun, kështu do të merrni edhe trajtimin e duhur.

Burimi: Planned Parenthood / JoTabu.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here