Kryefaqja Aktualitet Ogerta Manastirliu: Infermierët do të punësohen përmes portalit

Ogerta Manastirliu: Infermierët do të punësohen përmes portalit

0
Shpërndaje

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi sot në Kuvend se infermierët do të punësohen përmes portalit “Infermier për Shqipërinë’.

tha ajo, ashtu si portali për mësuesit në Ministrinë e Arsimit.

“Do të riorganizohet struktura e administrimit të shërbimeve sipas rajoneve si dhe do të rriten investimet në infrastrukturë. Përmirësimi i shërbimeve në shëndetësi dhe mbrojtja sociale do të jenë politikat e ministrisë” deklaroi ajo.

Gjatë prezantimit të sotëm në Kuvend Manastirliu theksoi gjithashtu se brenda këtij mandati do të ndërtohet Spitali Rajonal i Fierit dhe deri në vitin 2021 do të ndërtohen 8 struktura të reja shëndetësore.

Ajo njoftoi gjithashtu se do të riorganizohet struktura e administrimit të shërbimeve sipas rajoneve, si dhe do të rriten investimet në infrastrukturë./ Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here