Kryefaqja Kuzhina Panxhar, banane dhe portokall – receta me supervlera

Panxhar, banane dhe portokall – receta me supervlera

0
Shpërndaje

Rolina Naço, dietologe

Nëse ju pëlqen panxhari, duhet me patjetër ta provoni. Panxhari është një nga burimet më të pasura të anti-oksidantëve, acidit folik, kaliumit, vitaminës C, fibrave dhe elementëve të tjerë të dobishëm, dhe ndihmojnë shëndetin kardiovaskular dhe qarkullimin e gjakut.

Përbërësit për dy gota janë:

  • 1 panxhar i mesëm i zier ose i gjallë, i pastruar mirë dhe copëtuar në pjesë të vogla,
  • 1 banane,
  • 1  mollë,
  • 1  portokall (mund t’i shtoni dhe pak kos nëse preferoni).

I vendosni të gjithë përbërësit në shtrydhëse, për t’u bërë më mirë përziera mund të shtoni edhe pak ujë ose një lëng tjetër frutash./ Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here