Kryefaqja Mjekësi Alternative Pomada Anastasia, kura natyrale për mykun e lëkurës dhe psoriazën

Pomada Anastasia, kura natyrale për mykun e lëkurës dhe psoriazën

0
Shpërndaje

Kush vuan nga psorjaza, le të drejtohet tek pomada Anastasia, prodhim Spanjoll. Falënderimet janë të përditshme nga klientët që e kanë provuar.

Pomada Anastasia është një produkt bimor me efekte të jashtëzakonshme për mukyn e lëkurës dhe psoriazën.
Psoriasi është një infeksion kronik i lëkurës, zakonisht prek moshat 15-25 vjeç, deri para moshës 40 vjeç.
Kjo sëmundje mund të shoqërohet edhe me komplikacione të tjera shumë të rëndësishme për shëndetin si: diabet, hipertension, nivel të lartë të yndyrnave në gjak, prekje
të arterieve të zemrës (koronareve) duke rrezikuar edhe infarkt të zemrës.
Mendohet që në shfaqjen e sëmundjes luajnë rol faktorët gjenetike dhe ambjentale së bashku (për shembull, infeksionet. Sidomos ato nga streptokoku, stresi, konsumimi i alkoolit, pirja e duhanit, mjekime të ndryshme apo trauma të shkaktuara
në lëkurë).
Trajtimet për psoriazën duhen vetëm bimore dhe një kurues i tillë
universal është Pomada Anastasia.
Ky produkt po shitet çdo 20 sekonda për psoriazën dhe mykun e lëkurës gjithashtu.
Pomada Anastasia është e pasur me vitaminë A dhe E. Ky produkt, i dedikuar për këto dy sëmundje nuk ka asnjë efekt anësor.
Pomada Anastasia, përshtatet në trajtimin, sipas zonës së prekur.

Efektet e trajtimi arrihen brenda pak javësh, me 90 %. Për shërim
të plotë, protokolli trajtues duhet të vijojë për disa muaj, pasi siç dihet myku dhe psoriaza në thonj e gishta është më i vështiri për t’u shëruar.
Pomada Anastasia për psoriazën dhe mykun në lëkurë
Për psoriazën në çdo lloj grade
Për mykun në lëkurë
Për skalpin e kokës me zbokth
Me vitaminë A dhe E
Me kohë shumë të gjatë pa skadencë
Produkt bimor pa asnjë efekt anësor
Përdoret duke lyer zonën e prekur, 2 herë në ditë

Këshilla për trajtimin

  • Masazhojeni butë zonën e prekur
    me mollëzat e gishtave, pa ushtruar presion
  • Shmangni kruarjen ose fërkimin e fortë në psoriazë
  • Mbajeni lëkurën të freskët
  • Mundohuni që të shmangni shkaktarët që ju dini që përkeqësojnë psoriazën
  • Ndërgjegjësojuni për nevojën për të balancuar ekspozimin e diellit kundër rreziqeve të kancerit të lëkurës.
  • Plani i kujdesit të diellit është ende i rekomandueshëm.

Pomada Anastasia është ilaçi me armikun më të madh të psoriazës, ilaç bimor jo farmaceutik, shumë efektiv.
Arsyeja pse nuk ka ilaç farmaceutik ta shërojë psoriazën ka të bëjë me faktin se efektet anësore të tyre, siç janë për shembull barnat steroide që jepen në këtë rast, kanë aq shumë dëme
anësore, se sa përfitime.
Ndryshe nga pezmatimi i lëkurës, pezmatimi psoriazës zakonisht nuk është i kruajtshëm, por ka edhe raste që bëhet e bezdisshme me kruarje.

Përdorimi

Lyhet 2 herë në ditë, vendi ku psoriaza ju ka prekur. Pomada
Anastasia masazhohet e përhapet shumë mirë, por jo
duke e sforcuar.
Ky proces kryhet në 2-3 minuta, kush ka durim, edhe 5 minuta, por sigurohuni që e keni lyer gjithë zonën.
Pomada Anastasia është prodhim i mesit të vitit 2017 dhe skadenca e saj është e largët, pra keni mundësinë ta përdorni afatgjatë.

POROSIT KËTU POMADËN ANASTASIA
SASIA: 50 ml

ÇMIMI: 55 euro.

Cel 069 20 69 981

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here