Kryefaqja Pyet Mjekun Pyet mjekun: Bëhem nervoze para se të më vijnë menstruacionet…

Pyet mjekun: Bëhem nervoze para se të më vijnë menstruacionet…

0
Shpërndaje

Unë vuaj shumë në periudhën para se të më vijnë menstruacionet. Kam shumë dhimbje, më vjen për të vjellë, kam një skuqje në fytyrë dhe, më e keqja, bëhem tepër nervoze, sa nuk e merrni me mend dhe më kap një melankoli.

Një herë kam pyetur një gjinekolog, por m’u përgjigj se kështu janë hormonet e trupit tim.

Përgjigjja nga mjekja Kozeta Mustafaraj

Bëhet fjalë për sindromin premenstrual. Ka shumë faktorë që ndikojnë, por përgjithësisht është reagim i organizmit karshi ndryshimeve hormonale. Pas një kontrolli tek mjeku përkatës, pasi përjashtohen faktorët apo sëmundje të tjera shoqëruese, mund të merret mjekim./ Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here