Kryefaqja Pyet Mjekun Pyet mjekun: Si të ushqehemi për të pasur një zemër të shëndetshme?

Pyet mjekun: Si të ushqehemi për të pasur një zemër të shëndetshme?

0
Shpërndaje

Përgjigjet Manjola Liko, mjeke kardiologe në Poliklinikën e Specialiteteve nr. 3, Tiranë.

Për një zemër të shëndetshme duhen ushqime me pak kripë, me pak yndyrë. Përdorni në dietën tuaj sa më shumë fruta dhe zarzavate në mënyrë, që të merrni sa më shumë kripëra minerale./Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here