Kryefaqja Kuzhina Recetë: Tortë Mimoza e kripur me patate

Recetë: Tortë Mimoza e kripur me patate

0
Shpërndaje
Traditional mimosa cake for Mother's Day

Variant i tortës së kripur Mimoza, ndryshe nga ai i ëmbli, ka disa versione për t’u përgatitur. Përshembull, si bazë, mund të shërbejë ose tuli i bukës ose patatja. Kjo recetë do ketë në përbërje pataten.

Përbërësit për një tortë mesatare

4-5 patate mesatare

2-3 karota

Disa feta proshutë (mortadelë apo ç’të dëshironi. Nëse nuk doni shije mishi atëherë këtë shtresë mund ta zëvendësoni me feta salmon)

Majonezë

Misër të zier

3-4 kokrra vezë të ziera

Përgatitja:

Zieni patatet dhe pritini në kubikë ose në feta rrumbullake, jo shumë të trasha. Shtroni pjesën e parë të tortës dhe lyejeni me pak majonezë në mënyrë që patatet të marrin shije. Sipër saj grini karrotat në rende. Rregulloni shijen e tyre me pak kripë e piper.

Në të njëjtën anë të rendes grini vezët e ziera duke plotësuar kështu shtresën e tretë. Në këtë moment shtroni proshutën ose salmonin (varet kë keni zgjedhur). Vendosni një shtresë të hollë majoneze dhe mbylleni me një përzierje patatesh në kubikë dhe kokrra misri.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here