Kryefaqja Box 3 Reduktoni dhimbjen e kyçeve dhe kockave me këtë recetë natyrale në 7...

Reduktoni dhimbjen e kyçeve dhe kockave me këtë recetë natyrale në 7 ditë

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip për “Shëndet+”: Daniela Bardhi

Ekspertët thonë se dhimbjet e kockave apo kyçeve mund të shkaktohen nga imuniteti i dobët i trupit dhe mungesa e aktivitetit fizik. Në këtë postim do t’ju paraqesim një recetë natyrale e cila është mjaft efektive në lehtësimin e dhimbjeve dhe forcimin e  strukturës së kockave.

xhelatineGjithçka që ju duhet janë 2 lugë xhelatinë (5gr) dhe një gjysmë filxhani me ujë të ngrohtë. Futeni përzierjen në frigorifer dhe xhelatina në pak orë do të kthehet në pelte. Pijeni këtë ilaç çdo mëngjes esëll. Ju mund ta shtoni atë në qumësht, kos apo çaj.

Xhelatina ndihmon në reduktimin e dhibjeve të shtyllës kurrizore, këmbëve, qafës etj. Ju duhet ta përdorni trajtimin me xhelatinë për 1 muaj dhe mund të ripërsëritet pas 6 muajsh. Në më pak se 1 javë ju do të vëreni ndryshime të dukshme në gjymtyrë dhe dhimbjet do te reduktohen.

Përveç këtyre xhelatina ka edhe disa efekte të tjera të dobishme si:

  • – forcon muskujt e zemrës
  • – rrit metabolizmin
  • – rrit aftësinë mendore
  • – rrit elasticitetin e lëkurës
  • – parandalon osteoporozën dhe osteoartritin
  • – përmirëson strukturën e lëkurës dhe flokëve./ Burimi: helathdigezt

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here