Kryefaqja Fitness Sa i rëndësishëm është aktiviteti fizik?

Sa i rëndësishëm është aktiviteti fizik?

0
Shpërndaje

Uria nuk është e vetmja arsye përse hame. Shpesh ushqehemi sepse nuk kemi me se të merremi, jemi të lodhur apo të stresuar. Nese e ndjeni se stomaku nuk po kërkon të ushqehet është më mirë të dilni për një ecje sesa të hani.

Aktiviteti fizik ju ndihmon në rritjen e nivelit të energjisë, heqjen e mërzisë dhe reduktimin e stresit.

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here