Kryefaqja Box 2 Sallate me Luleshtrydhe dhe Rukola: Receta

Sallate me Luleshtrydhe dhe Rukola: Receta

0
Shpërndaje
Blerina Bombaj dietologe
Sallata me rukola dhe luleshtrydhe  është një sallatë verore shumë e freskët dhe e shijshme.
Përbërësit
1 luge uthull te kuqe
1/2 luge caji mjalt
1/4 luge caji kripe
1 luge vaj ulliri ekstra te virgjer
4 kupa rukola
1/4 kupe gjethe borziloku, te prera
1/2 avokado, te prere
1 kupe luleshtrydhe, te prera
4 rrepka, te prera holle
Përgatitja
Pergatisni salcen: ne nje tas te madh, perzieni bashke uthullen, mjaltin, kripen dhe vajin
Hidhni rukolen, borzilokun dhe avokadon mbi salce. Me pas shtoni luleshtrydhet dhe rrepkat.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here