Kryefaqja Kuzhina Si mund të përgatisni një krepë integrale

Si mund të përgatisni një krepë integrale

0
Shpërndaje

Rolina Naço, dietologe

– 200gr miell integrale (ose 150gr miell të bardhë dhe 5-gr krunde të grira tek miksesi)

– 400ml qumësht, 2 vezë, 1 lugë të vogël sheqer, 1 lugë të vogël kripë, 2 lugë gjalpë fshati

Përgatitja më pas është njësoj….

Ide për të konsumuar krepë të kripur: kërpudha sote me karota të grira hollë, arra dhe djathë kaçkavall, më pas vendosen te krepa dhe mund të shtohen pomondorini ose kastravec i prerë hollë dhe copa të vogla avokado.

Ky opsion do të ishte ideal edhe për fëmijët për t’i marrë me vete në shkollë!

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here