Kryefaqja Estetike Si të djersini sa më pak gjatë verës

Si të djersini sa më pak gjatë verës

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Sfida më e madhe që duhet të përballosh gjatë verës është padyshim djersitja. Nuk ka gjë më të sikletshme se të djersish dhe të të mbeten njolla mbi rroba. Në mëngjes, drekë dhe darkë, duket se djersitja nuk mbaron që nga momenti që zgjoheni deri kur bini duke fjetur. Ndonëse nuk mundeni dot ta ndaloni procesin në fjalë, të paktën mund të përpiqeni të djersitni sa më pak.

Së pari, mos vraponi nëse nuk doni të përfundoni me bluzën e qullur në djersë teksa dilni për kafe. Pastaj, përpiquni që të vishni rroba sintetike dhe të përdorni antidjersë (sidomos ju që përdorni transportin publik).

Ka disa zgjedhje të thjeshta që mund të bëni për të ndaluar djersitjen e tepërt. Shfletoni galerinë për të zbuluar si mund të përballoni të nxehtin e verës, si edhe të shmangni shfaqjen e njollave në rroba.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here