Kryefaqja Box 4 Si të trajtoni herpesat në lëkurë me këtë metodë natyrale!

Si të trajtoni herpesat në lëkurë me këtë metodë natyrale!

0
Shpërndaje

Përgatiti për gazetën “Shëndet+”: Elena Beta

manukaSipas disa burimeve, herpesat në lëkurë kanë filluar të rrisin normën e shfaqjes. Herpesi është ri-aktivizimi i virusit fruthit, duke shkaktuar komplikime neurologjike, madje edhe vdekjen.

Barna antivirale që trajtojnë shpërthimet herpes vijnë me efekte anësore, gjithashtu, ato nuk mund të blihen nga të gjithë. Një studim paraprak sugjeron se si mund të përfitoni një balsam natyror dhe efektive për të kuruar herpesat: mjaltë manuka dhe mjaltë tërfili.

Një studim i udhëhequr nag profesor Randall Cohrs nga Universiteti i Kolorados-Denver, dhe Dr. Aamir Shahzad, mjek pakistanez me përvojë në kurimin e herpesave ne vendin e tij, përcaktuan se këto 2 llojë të veçanta të mjaltit mund të jenë më efektive se çdo ilaç tjetër i ndodhur në treg.

Mjalti Manuka prodhohet në Zelanden e Re nga nektari i pemes Manuka . Ky mjalt është perdorur që në lashtësi për të trajtuar sëmundje . Mjalti është anti bakterial . Gjithashtu ky mjalt stimulon prodhimin e qelizave speciale të cilat riparojnë indet e dëmtuara nga infeksionet . Akoma më tej , ky mjalt është anti – inflamator dhe pasi aplikohet , ai në menyrë të shpejtë redukton dhimbjet dhe inflamacionin.

Mjaltë tërfili ngjyra e saj varet nga ngjyra e lules së tërfilit, nga të cilat ai po kalon. Në qoftë se përdorni 20-50 gram nga ky mjaltë çdo ditë, mund të përmirësoni gjithashtu përbërjen e gjakut. Ky mjaltë përmban një sasi të madhe të mineraleve (kalium, magnez, vitamina), fruktoza, gjë e cila jep efekt në forcimin e mbi muret e zemrës dhe enëve të gjakut.

Burimi: http://www.healthyandnaturalëorld.com/https://shendeti.com.al

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here