Kryefaqja Shendeti a-z A Supa ideale për aneminë!

Supa ideale për aneminë!

0
Shpërndaje

Rolina Naço

Pasha qoftet, supa ideale për aneminë!
Ju këshilloj t’i gatuani më shpesh për fëmijët tuaj, pasi zakonisht në forme qofte e kanë më të thjeshtë të konsumojnë mishin e vicit! Sidomos në këtë periudhë që ka shumë viroza!
– 500gr mish viçi të grirë, 1/2 flxh oriz, majdanoz, 2 vezë, karotë të grirë, kripë, piper, limon dhe pak miell.
Fillimisht do të bëni qoftet në masa të vogla (do të ziejnë më shpejt).
Pastaj do t’i hidhni në një tenxhere me pak ujë dhe të ziejnë me zjarr të ulët, duan mesatarisht 30-45 minuta. Në fund do te shtoni lëngun me limon dhe erëzat!

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here