Kryefaqja Box 2 Ujë më limon dhe fara lini: Ju ndihmon të bini në   peshë...

Ujë më limon dhe fara lini: Ju ndihmon të bini në   peshë dhe ju jep pëfitime të shumta shëndetësore

0
Shpërndaje

Si limoni dhe farat e linit kanë përbërës që stimulojnë metabolizmin. Bashkangjitur një diete të mirë, kjo pije redukton sulmet e urisë së ankthshme dhe lehtëson procesin tretës që të ndihmon të dobësohesh.

Të humbësh peshë është mjaft e komplikuar dhe varet se si funksionon organizmi ynë. Sigurisht duhet ushqim i ekuilibruar dhe aktivitet fizik, por prapë disa njerëz kanë shumë vështirësi të arrijnë objektivin.

Për të shfrytëzuar sa më mirë vetitë dobësuese të limonit, ujit dhe farave të linit, nuk ka asgjë më të mirë se kjo recetë.

Përbërësit:
4 filxhanë me ujë (1 litër)
2 lugë me fara lini
Lëngu i një limoni

Përgatitja:
Vendosni të ngrohet 1 litër ujë, sapo të nisë të ziejë hidhni farat e linit dhe ulni flakën. Lëreni të ziejë për 3-4 minuta, dhe fikeni. Mbulojeni tenxheren me një copë dhe lëreni të vaket. Filtrojeni dhe shtoni lëngun e limonit.

Mënyra e konsumimit:
Pini një filxhan esëll në mëngjes
Ndajeni pjesën tjetër në 3-4 pjesë dhe konsumoheni gjatë ditës.
Përsëriteni këtë të paktën 3 herë në javë

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here