Kryefaqja Shendeti a-z D Vaji bimor që trajton diabetin

Vaji bimor që trajton diabetin

0
Shpërndaje

Diabeti është shkaku kryesor i sëmundjeve kardiovaskulare, verbërimit, (humbjes së shikimit) insuficiencës renale dhe amputieve të gjymtyrëve të poshtme. Më shumë se 1/3 e të gjithë njerëzve të cilët vuajnë nga diabeti tip 1 dhe tip 2, zhvillojnë disa forma dëmtimi në sy të cilat çojnë në humbje të shikimit. Diabeti i tipit 1 është një sëmundje e sistemit imunitar, ku ky i fundit shkatërron qelizat beta që prodhojnë insulinën, një hormon i nevojshëm për të mbajtur nën kontroll nivelet e sheqerit në gjak.

Ndërsa diabeti i tipit 2 shihet si një sëmundje e mënyrës së dobët të jetesës, duke qenë se dhjami në trup mund të ndikojë në mënyrën si funksionon insulina.

Trajtimi i diabetit mbetet sfidë për shkencën sot. Ndërsa trajtimet bimore dhe natyrale, kanë qënë gjithmonë në vijën e parë si zgjidhja më e efektshme, edhe atëherë kur shkenca kishte evoluar pak ose aspak në drejtim të trajtimit të kësaj sëmundje.

Ky vaj (shiko foton) është tërësisht natyral ose bimor, pa asnjë përqindje të përbërësve artificialë, i certifikuar në Francë, pa asnjë kimikat, vjen direkt nga fabrika franceze, në shishe qelqi.

Vaji është I kontrolluar dhe I miratuar nga herbalistë të shumë. Cilat janë efektet? Parandalon dhe kuron plotësisht këtë sëmundjeje. Ai bën të mundur jo vetëm lehtësimin e diabetit në organizëm, por e shkatërron diabetin, nuk e lë që të prekë organe të tjera dhe, në të njëjtën kohë, bën që pankreasi të fillojë vetë të prodhojë insulinën e mjaftueshme. Gjithashtu, ul gradualisht peshën dhe heq yndyrën rreth pankreasit, duke ia kthyer funksionet e plota.

Sipas rekomandimeve, ky vaj duhet përdorur për një kohë të gjatë. Ideale? Një vit rresht.

SA KOHËT DUHET:

*Një vit. 4 litra gjithsej.

Ky vaj do të ndihmojë pankreasin që të prodhojë sërish vetë insulinë me kapacitet të plotë.

Gjithashtu ju ndihmon që të humbni peshën, duke hequr edhe yndyrën rreth pankreasin, që është pengesë serioze për punën e tij me insulinën.

Vaji francez vjen edhe në Shqipëri. Porositeni tani: Cel: 069 20 69 981. Çmimi: 50 euro, (1 shishe 500 ml).

Transporti falas kudo që jeni, në Shqipëri dhe Kosovë

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here