Kryefaqja Box 4 Vaji që pastron trupin nga parazitët, forcon zemrën, shëron prostatën dhe rregullon...

Vaji që pastron trupin nga parazitët, forcon zemrën, shëron prostatën dhe rregullon kolesterolin

0
Shpërndaje

Përgatiti për gazetën“Shëndet+”: Elena Beta

vaj eKy vaj është i pasur me vitamina A, E, C dhe K dhe përmban më shumë se 60% acide yndyrore.

Ai gjithashtu përmban vitamina B kompleks, minerale (fosfor, kalcium, magnez, kalium) dhe hekur, zink, mangan. Ai përmban lecitin, proteina dhe acid salicili, gjithashtu. Vaji për të cilin po flasim është ai i farave të kungullit.

Vaji duhet të merret për të paktën tre muaj:

  • 2 lugë
  • 2 herë në ditë (një me mëngjesin dhe një tjetër me darkën)

Është shumë e rëndësishme të mos bëni  pushim gjatë javëve të para të terapisë. Edhe pse problemet do të zhduken gradualisht, trajtimi duhet të vazhdohet për 6 muajt e ardhshëm.

Vaji i kungullit duhet të mbahet në një vend të errët, të ftohtë, dhe shishja duhet të mbyllet mirë. Pas hapjes, do të ishte mirë ta mbani vajin në frigorifer.

Burimi: naturalandhealthyworld.com/http://shëndeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here