Kryefaqja Pyet Mjekun Vuaj nga gonorrea, çfarë mund të marr në farmaci

Vuaj nga gonorrea, çfarë mund të marr në farmaci

0
Shpërndaje

Përshëndetje! Kam kuptuar se vuaj nga gonorrea sepse kam djegie kur urinoj dhe sekrecione në mëngjes. Kam 6 javë që vuaj nga
kjo sëmundje. Çfarë ilaçesh mund të marr në  farmaci?

Përgjigjet Zylfie Hoxha, mjeke gjinekologe
pranë Qendrës Shëndetësore Nr.1, Tiranë.
Gonorrea është infeksion bakterial seksualisht i
transmetueshëm. Djegiet gjatë urinimit dhe sasia e shtuar e sekrecioneve janë shenjat klasike të sëmundjes.
Duhet urgjentisht të bëni një analizë sekrecio-
nesh dhe të marri trajtim sa më shpejt të jetë e mundur sepse infeksioni mund të japë komplikacione të rënda nëse mbetet i patrajtuar. Nëse analiza rezulton pozitive, duhet patjetër që të mjekohen të dy partnerët pasi është infeksion seksualisht i transmetueshëm.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here