Kryefaqja Box 3 3 ushtrimet më të mira për të hequr celulitin tek të pasmet

3 ushtrimet më të mira për të hequr celulitin tek të pasmet

0
Shpërndaje
Ushtrimi 1

Përshtati për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka

Me ardhjen e verës dhe sezonit të plazhit, trupi ekspozohet gjithnjë e më shumë. Nëse doni një trup perfekt, pa asnjë të metë, nisni betejën me celulitin përmes këtyre ushtrimeve fizike.

Instruktorja e famshme Valerie Waters, e cila ka trajnuar disa personazhe të njohur të Hollivudit, si Jennifer Garner, Julia Roberts, Elizabeth Berkley, Kate Beckinsale etj, ka ndarë me përdoruesit e rrjeteve sociale tre nga ushtrimet më të mira fizike për të luftuar celulitin tek të pasmet dhe këmbët. Sipas Waters, këto lëvizje ndihmojnë në forcimin dhe tonifikimin e vitheve dhe këmbëve.

Lëvizjet mund t’i gjeni të ilustruara në foto.

Ushtrimi 1
Ushtrimi 1

 

Ushtrimi 2
Ushtrimi 2

 

Ushtrimi 3
Ushtrimi 3

Burimi: Prevention.com / https://shendeti.com.al/

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here