Kryefaqja Estetike 4 gjëra që mund të bëni me kafen, përveçse ta pini

4 gjëra që mund të bëni me kafen, përveçse ta pini

0
Shpërndaje

Miliona njerëz në të gjithë botën preferojnë më shumë kafen se çdo pije tjetër. Por, përveçse është një pije shumë popullore, ajo ka edhe shumë përdorime të tjera jashtë kuzhine.
Më poshtë do të gjeni disa përdorime interesante të kafes, si maskë për flokë apo për zbehjen e shenjave të celulitit.

Shfletoni galerinë..

Maskë për flokët

Kafja ka një sërë përdorimesh bukurie. Përveç fytyrës, ajo funksionon më së mirë edhe për flokët. Jo vetëm u jep shkëlqim, por kafeina është një trajtim i mirë gjithashtu edhe për rënien e flokëve. Për ta përdorur kafen si produkt për kujdesin e flokëve, duhet:

  • Përzieni kafen me ujë dhe vlojeni – sasia duhet e mjaftueshme sa për të mbuluar të gjitha flokët.
  • Lëreni të ftohet dhe më pas e aplikoni në flokë, duke e masazhuar skalpin.
  • Lëreni për 20 minuta dhe më pas i lani flokët.
  • Mund ta përdorni këtë trajtim 1 herë në javë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here