Kryefaqja Dieta 5 shenjat që paralajmërojnë se keni mungesë në proteina – ushqimet ku...

5 shenjat që paralajmërojnë se keni mungesë në proteina – ushqimet ku gjenden

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Nuk i quajnë kot proteinat “blloqet ndërtuese të jetës”. Kjo lëndë ushqyese krijon pjesën më të madhe të qelizave tona dhe siguron aminoacide esenciale që i nevojiten trupit. Problemi është se shumica prej nesh nuk marrin mjaftueshëm nga kjo lëndë ushqyese.

Ja cilat janë 5 shenjat që paralajmërojnë se nuk po merrni proteina sa duhet. Shfletoni galerinë…

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here