Kryefaqja Box 1 Acidi urik mund të kurohet me këtë produkt natyror!

Acidi urik mund të kurohet me këtë produkt natyror!

0
Shpërndaje

Përgatiti për shendeti.com.al : E.B

Acidi urik në gjak lidhet me dietën e gabuar, në veçanti me mbikonsumin e mishit, prodhimeve të detit dhe alkoolin. Dieta që rekomandohet për të ulur acidin urik konsiston në një plan të ekuilibruar dhe të shëndetshëm. Vlerat normale të tij në gjak varirojnë deri në 7 mg/dl tek meshkujt dhe 6 mg/dl tek femrat. Rritja e nivelit të tij mbi këto shifra, rrit riskun për artrit dhe kalkulozë renale (gurë në veshka). Një mënyrë efikase për të ulur nivelin e tij në gjak ëshët dhe konsumimi i këtij lëngu natyral me kastravec, xhenxhefill dhe selino.

Kastraveci është një perim i shkëlqyer. Disa njerëz e përdorin atë si një sallatë të freskët dhe të shëndetshme, por shumë të tjerë e përdorin kastravecin për të përgatitur maskë fytyre. Lëngu i kastravecit ka shumë përfitime shëndetësore dhe gjëja më e mirë është se ai ka fuqinë për të hequr acidet urike nga nyjet dhe në të njëjtën kohë të veprojë për të ulur temperaturën e trupit.

Ne të gjithë i njohim përfitimet shëndetësore të xhenxhefillit dhe selinos.

Nëse kombinoni kastravec, xhenxhefil dhe selino, do të përfitoni një ilaç të fuqishëm. Ja si ta përgatisni lëngun:

  • 1 kastravec i mesëm
  • 1 copë xhenxhefill
  • 2 gjethe selino
  • 1 fetë limoni

Udhëzime:

Para se të filloni përgatitjen e pijes, duhet të pastroni dhe të lani të gjithë përbërësit. Prisni kastravecin dhe selinon në copa të gogla. Pastaj, prisni gjysmën e limonit dhe vendosni gjysmën tjetër në frigorifer. Pas kësaj ju duhet të copë rrënjë xhenxhefilli.

Përzieni të gjithë përbërësit në mikser dhe pijeni lëngun e përfituar 1-2 herë në ditë.

Beni kujdes!

Kur filloni të pini këtë lëng, ndoshta do të ndjeni një dhimbje të lehtë, kjo do të thotë se receta po funksionon. Vazhdoni ta pini këtë lëng deri sa të filloni të ndjeheni më mirë.

Burimi: elixirwanted

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here