Kryefaqja Box 4 C’duhet të bëni çdo ditë për të pasur stomak të hollë

C’duhet të bëni çdo ditë për të pasur stomak të hollë

0
Shpërndaje

Pini çaj jeshil: Pjesëmarrësit në një studim të cilët pinë 2 ose më shumë gota çaj jeshil në ditë kanë humbur rreth gjashtë herë më shumë yndyrë në bark në krahasim me ata që nuk e konsumonin.

Përbërësit që gjenden në çajin jeshil, mund të rritin aftësinë tuaj për të djegur yndyrë,  thonë studiuesit.

qendrim anesorBëni disa ushtrime: disa ushtrime të vogla të kombinuara me dietën tuaj të shëndetshme janë çelësi i suksesit.

Universiteti i studimeve në Virxhinia doli në përfundimet se gratë që bënë ecje 30-minuta në javë si dhe disa ushtrime të thjeshta, dogjën deri në gjashtë herë më shumë yndyrë krahasuar me ato që praktikuan vetëm ecjen.

Qëndrim anësor: Ju mund ta bëni këtë ushtrim ndërsa  shikoni televizor.  Shtrihuni mbi krahun e majtë, duke vendosur dorën e majtë në tokë me të dyja këmbët zgjatur.

Mbani kokën tuaj në përputhje me shpinën dhe qëndroni. Ngrini dorën e djathtë dhe qëndroni për 30 sekonda. Bëni një pushim 15 sekonda dhe  përsërisni ushtrimin në anën tjetër ./Përgatiti për “Shëndet+”: Elena Beta

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here