Kryefaqja Uncategorized Destinacioni i rradhës… 3 ishujt Ksamil

Destinacioni i rradhës… 3 ishujt Ksamil

0
Shpërndaje

Përgatiti materialin: Ilma Lamçe

Nëse po mendoheni se ku te kaloni pushimet këtë verë, do ju sugjeronim 3 ishujt në Ksamil.

Po po kjo pamje ndodhet në Shqipëri shumë afër qytetit të Sarandës. Plazhi i Ksamilit është klasifikuar si një ndër plazhet më të bukura në botë duke u krahasuar me Kroacinë, Spanjën, Portugalinë. Ndodhet vetëm pak minuta larg Sarandës, pranë bregdetit Jon.

Ishujt e Ksamilit ose Ishujt e Tetranisit janë katër ishuj të vegjël që ndodhet në rrethin e Sarandës në jug të Shqipërisë. Ishujt janë të largët dhe mund të arrihen vetëm me anije. Fshati i Ksamilit, sipas të cilit ishujt janë të emëruar, është i vendosur në lindje të ishujve. Ishulli përmban disa restorante të cilat janë të arritshme me varka.

Në Ksamil uji është si kristal dhe ka ngjyrë gurkali. Ishujt janë të vendosur pranë njëri-tjetrit dhe kanë një bimësi të dendur duke i dhënë plazhit një pamje mahnitëse.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here