Kryefaqja Dieta Drithërat e plota zvogëlojnë rrezikun ndaj sëmundjeve kardiovaskulare

Drithërat e plota zvogëlojnë rrezikun ndaj sëmundjeve kardiovaskulare

0
Shpërndaje

Drithërat e plota ofrojnë një paketë të plotë me përfitime shëndetësore, në ndryshim nga drithërat e përpunuara të cilave u hiqen lëndë ushqyese gjatë procesit të përpunimit.

Drithërat si amaranthi, orizi kaf, bullguri, tërshëra, kuinoa etj.

Sipas studimeve të ndryshme, mund të ulin rrezikun ndaj sëmundjeve kardiovaskulare, diabetit të tipit 2, kancerit dhe shëndetit tretës.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here